Жауап.кз вопросы и ответы
0 голосов
Оқушыларды диалог арқылы сын тұрғысынан ойландыру сабақ жоспары
спросил от Surak_zhauap в категории Ұстаз

Ваш ответ

Отображаемое имя (по желанию):
Конфиденциальность: Ваш электронный адрес будет использоваться только для отправки уведомлений.
Анти-спам проверка:
Чтобы избежать проверки в будущем, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.

1 Ответ

0 голосов

А.Ж.Сайдуллаева , А.Т.Бейсекова,

В.М. Батыркулова

Түркістан қаласы, Некрасов атындағы №9мектеп-гимназия

Тақырыбы: «Оқушыларды диалог арқылы сын тұрғысынан ойландыру»

Мақсат:Диалог арқылы оқутуды және қалай оқу керектігін үйретіп, сөздік қорларын дамытамын,сын турғыдан ойлау дағдыларын қалыптастырамын.

Күтілетін нәтиже:Сыни тұрғыдан ойлау технологиясының әр түрлі әдістерімен оқыту үдерісінде әр түрлі технологияларды мақсатты қолдануды біледі.Оқушылардың табысты оқуы үшін пәнге деген қызығушылығын арттыра алады.

Әдіс-тәсілдер: Топқа бөліну сұрақ жауап, суретпен жұмыс, «Зерттеушінің әңгімесі» әдісі, постермен жұмыс.

Дерек көздер, ресурстар,Үлестірме кеспелер, бағдарлама, АКТ, постерлер, бейнероликтер.

Уақыты

Кезеңдері

Коучтың іс-әрекеті

Мұғалімнің іс-әрекеті

Күтілетін нәтиже

1

5 мин

Кіріспе

Сергітуді жургіземін «Ине жіп» әдісі арқылы топқа бөлемін.

Мұғалімнің нұс-қауын орындай-ды,топқа бөлінеді

топқа әділ бөлу.

2

7 мин

Танысты- рылым

Миға шабуыл

«Ең ұлы құндылық -сүйіспеншілік» роликтен үзінді көрсетемін

Сұрақ- жауап арқылы алған әсерлерін талқылайды:

Қандай әсер алдыңыздар?

Алдағы іс тәжірибеңізге пайдасы бар ма?

Пікірлерін айта-ды,әсерлерімен бөліседі

Бейнефильмді көру арқылы өз ойларын қорытады.

3

15 мин

3 мин

5 мин

Негізігі бөлім:«Диа-логтық оқудың болашағы»

постермен жұмыс

Сергіту сәті

«Зонглер»

Сыни тұрғыдан ойлана отырып жұмыс жасату

«Тауық пен бүркіттің балапаны» әңгімесін «Кинолента», «Хикаяттар картасы», «Оқиға» әдісімен постер қорғауға тапсырма беріледі.

«Егіздердің әңгімесі»ролик арқылы сергіту сәтін өткіземін

Сыни ойлата отырып диалогқа түсіру

Постер қорғайды

Топ екі егіздің диалогын құрап айтады

«Зонглер» әңгімесін оқып, талқылаған соң өз пікірлерін айтады

Оқушыны сын тұрғыдан ойлауға дағдыландырып,өзара білім алыуына көмектесетінін түсінеді. Сын тұрғыдан ойлатуға берілетін тапсырмаларды нақты, ұтымды таба білуді үйренеді.

Мұғалімдер сын тұрғысынан ойлана отырып ой сергітеді.

Оқушыны сын тұрғыдан ойлатуға берілетін тапсырманы диалогқа түсіре отырып оқылымын дамыта білуді үйренеді.

4

5 мин

«Дананың кілті»

«Егер де?» сұрағы арқылы Елімізде білім реформасы болмағанда... деген ойды өрбіту

Бұл тапсырма бірқатар ойлауды талап ететін оқушыларды қызықтыру мен тарту үшін әзірленген іс-әрекет кешені

5

5 мин

Қорытынды

Кері байланыс . «Чемодан, себет, еттартқыш» әдісі

Чемодан – осы сабақтан алғаным

Еттартқыш-әлі ой елегінен өткізетінім

Себет-осы сабақтан алмайтыным

Рефлексия жазады

Коучингтің кемшіліктері мен жетістіктерін талдайды.

ответил от Surak_zhauap

Похожие вопросы

0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
2 ответов
0 голосов
2 ответов