Жауап.кз вопросы и ответы
0 голосов

Ваш ответ

Отображаемое имя (по желанию):
Конфиденциальность: Ваш электронный адрес будет использоваться только для отправки уведомлений.
Анти-спам проверка:
Чтобы избежать проверки в будущем, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.

2 Ответы

0 голосов

А.Ф.Ә.А. және жұмыс орны

Шамгунова Алтынай Садилханкызы

Пәні:Әдебиеттік оқу

Сынып:4 – сынып

Сабақ тақырыбы:

Ш. Мұртаза «Бала Тұрар»

Мақсат:

(ОМЖ алынады)

-Бала Тұрар бейнесін жан - жақты ашу.

- Сыни ойлау көзқарасын дамыта отырып, әңгіменің мағынасын түсіну, өздігінен жұмыс істеуге, оқығаннан қорытынды шығаруға ,байланыстырып сөйлеуге дамыту.

- Есте сақтау мен дүниетанымын кеңейту.

(А) оқушылар үшін оқыту нәтижесі

- Ойды жеткізуде нақты және жүйелі сөйлеуге үйренеді.

- «Бала Тұрар» мәтінінен мағлұмат алады. Мәтін мазмұнын меңгереді.

-Топта бірлесіп жұмыс жасайды,пікір алмасады,бағалауға үйренеді.

-Тұрар Рысқұловтың мемлекет және қоғам қайраткері екенін біледі.

(В) оқушылар үшін оқыту нәтижесі

- «Бала Тұрар» мәтінінен мағлұмат алады. Мәтін мазмұнын меңгереді.

-Топта бірлесіп жұмыс жасайды,пікір алмасады,бағалауға үйренеді.

-Тұрар Рысқұловтың мемлекет және қоғам қайраткері екенін біледі.

(С) оқушылар үшін оқыту нәтижесі

- «Бала Тұрар» мәтінінен мағлұмат алады. Мәтін мазмұнын меңгереді.

-Топта бірлесіп жұмыс жасайды,пікір алмасады,бағалауға үйренеді.

Табыс критерииі:

Әңгіме мазмұнын түсіну. Сыни ойлау көзқарасын дамыта отырып, әңгіменің мағынасын түсіну. Оқушылар өз біліміндерін бағалай алу.

Түйіндіидея:

Мәтіндегі негізгі идеясын анықтау,алған білімдерін өмірде қалдана алу.

Оқулық:

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызып «Жүректен жүрекке» шаттық шеңберін өткізу, геометриялық фигуралар бойынша топқа бөлу

Оқушылар жауап беруі.

«Жүректен жүрекке» стратегиясы.Бір –біріне жүрекшені бере отырып сабаққа , өздерінің жылы лебіздерін , тілектерін тілейді .Оқушылар геометриялық фигураларды таңдай отырып 4 топқа бөінеді

Ауызша мадақтау,

Суреттер

Жаңа материалдың тұсаукесері

«Позитивті доп » стратегиясы арқылы оқушылардың үй жұмысын тексеру.

Әр топ оқушыларына доп лақтырылып сұрақтар қойылады.Сұрақтарға жауауп беріп, үйге берілген тапсырманы айтып шығады.

«Бағдаршам көздері»

бағдаршам түстері


ответил от Surak_zhauap
0 голосов
Жаңа материалды тәжірибе жүзінде қолдану

«Ой қозғау» стратегиясы.

Сөзжұмбақ шешу «Бала Тұрар»

Жаңа сабаққа даярлық «Тұрар Рысқұлов» туралы не білесің?

--- 2-3 сыныпта Шерхан Мұртазаның «Бала Тұрар», «Интернат Қой масы» әңгімелерін оқыдық. Үзінді келтіру.

Автордың өмірі мен шығармалары жайлы бейнефильм көрсету

Тұрар Рысқұлов (26 желтоқсан уезі Шығ Шығыс болысы - 10 ақпан 1938, Мәскеу) - мемлекет қайраткері.

Бейнефильм көрсету «Тұрар өмірінен үзінді»

Мәтінді тізбектеп, мәнерлеп, азат бойынша оқу

1. «Қызыл жебе» романының авторы кім, ол туралы не білеміз?

2. Романның «Бала Тұрар» тарауында кімдер туралы айтылған?

3. Мұғалім картадан қандай елдерді көрсетті? Оларды көрсет.

4. «Сибирь» дегенде тұрар неге елең ете қалды деп ойлайсың? Саха

лин аралын неге сұрады деп ойлайсың?

5. Тұрар қоңырау сылдырын неге елестеткізді?

6. Әңгімедегі «Бала Тұрар» бейнесін сипатта

Сергіту сәті. Көз жаттығуларын жасату.

Сабақты қорытындылау мақсатында топтарға тапсырма беру.

1- Топ “Әңгіме компазициясы ” стратегиясы бойынша кестені толтыру. мез

2- Топ «Екі жақты күнделік» әдісі арқылы әңгімені сипаттау.

«Позитивті доп » әдісі арқылы сұрақтар дайындап, топтарға қою

3- Топ “Бес жолды өлең ” стратегиясы арқылы басты кейіпкер Тұрарға өлең құрау

4-«Кубизм » әдісі арқылы сұрақтар дайындап, топтарға қою

Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап беріп, сөзжұмбақты шешеді.

Оқушылар өткен тақырыптары бойынша жауап беріп, Тұрардың қандай екенін сипаттап береді.

Автор туралы мағлұмат алады.

Тұрар Рысқұловтың өмірі жайлы бейнефильммен танысып, мәліметтер жинақтайды.

Әр топ оқушылары мәтінді тізбектеп, мәнерлеп, іштей оқып шығады. Қойылған сұрақтарға жауап береді.

Көз жаттығуларын қайталап жасау

Топпен бірлесе отырып әр топқа берілген тапсырманы орындайды.

Жарайсын!

Бағдаршам көздері

Бағдаршам көздері

Бағдаршам көздері арқылы жұптарды топтарды бағалау.

Флипчард,маркер

Оқулық

Интербелсенді тақта, дәптер

Флипчард,маркер,

Қорытынды

Бағалау.

Рефлексия.

Үйге тапсырма:

Топ басшыға бағалау парағы таратылады. Бүгінгі сабақ бойынша өздерінің топ мүшелері бағдаршам көздерін жабыстырып бағалап өтеді.

« Желкенді қайық » стратегиясы арқылы. сабақтан алған әсері туралы жазып, әр қайықтың тұсына апарып,қайықтарын жабыстыру

«Жақсы бала жеткізеді мұратқа» тақырыбында ойтолғау жазу.
ответил от Surak_zhauap

Похожие вопросы

0 голосов
1 ответ
0 голосов
2 ответов
0 голосов
3 ответов
0 голосов
1 ответ
0 голосов
2 ответов
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ