8-сабақ
Күні:
Сабақтың тақырыбы: Қосымша және шеткері құрылғылар.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларды компьютердің қосымша құрылғыларымен таныстыру.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, логикасын, мәдениеттілігін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, жүйелікке тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Жаңа білім беру
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, жаттығу
Сабақтың көрнекілігі:Компьютер, оқулық, жұмыс дәптері
Болжамдап отырған нәтиже: Білімді, сауатты, салауатты ұрпақ
Сабақтың жоспары: І. Ұйымдастыру
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
ІІІ. Жаңа сабақ
ІҮ. Жаңа сабақты бекіту
Ү. Сабақты қорытындылау
ҮІ. Үйге тапсырма беру
ҮІІ.Оқушыларды бағалау
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру:
- Сәлеметсіздер ме?
- Сабаққа деген көңіл-күйлерің қалай?
- Сыныпта кім кезекші?
- Сабаққа кімдер келген жоқ?
- Балалар, бүгінгі сабағымызды бастайық.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:
ІІІ. Жаңа сабақ:
Қосымша құрылғылар:
- мәтіндік және графикалық информацияларды басып шығаруға арналған – принтер;
- джойстик – компьютерлік ойындарда қолданылатын қолмен басқарылатын тетік;
- сканер - графикалық немесе мәтінді информацияларды оқуға арналған оптикалық құрылғы;
- модем – телефон желісі арқылы басқа компьютерлермен информация алмасуға арналған құрылғы;
- стример – мәліметтерді магниттік таспада сақтауға арналған құрылғы;
- желелік адаптер – компьютерді жергілікті желіде қолдануға мүмкіндік береді:
ІҮ. Жаңа сабақты бекіту:
Ү. Сабақты қорытындылау:
Сонымен, ДЭЕМ-нің негізгі құрылғыларына қосу және мәліметтерді жеткізу құрылғылары жатады.Енді компьютерге кіретін немесе оған қосылатын әр түрлі құрылғылардың сипаттамасы.
ҮІ. Үйге тапсырма беру:
ҮІІ. Оқушылардың білімін бағалау:Сабаққа белсене қатысқан, үй тапсырмасын орындаған оқушыларды бағалаймын. Ал, сабаққа белсенділік танытпаған оқушыларға ескерту жасаймын.
Бүгінгі сабақты Юсуф Баласағуни сөзімен аяқтағым келеді:
«Түйсік болып, қансаң білім нәріне –
Жетер қолың ой-тілектің бәріне.»
Сау болыңыздар!