Жауап.кз вопросы и ответы
0 голосов
спросил от Surak_zhauap в категории Ұстаз

Ваш ответ

Отображаемое имя (по желанию):
Конфиденциальность: Ваш электронный адрес будет использоваться только для отправки уведомлений.
Анти-спам проверка:
Чтобы избежать проверки в будущем, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.

1 Ответ

0 голосов
Мектеп: №18 Шектібаева Ұлжанар

Күні: Сабақ тақырыбы: Балықтар, қосмекенділер және жорғалаушылардың көктемгі тіршілігі

Сынып:1 А Қатысқандар саны: Қатыспағандар

саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты Балықтар,қосмекенділер,

жорғалаушылардың көктемгі тіршілігі туралы мәліметтерді алады, суреттердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын салыстыра алады.

Күтілетін нәтижелер Барлық оқушылар:

1 Балықтар,қосмекенділер,

жорғалаушылардың көктемгі тіршілігі туралы мәліметтерді алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

1. суреттердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын салыстыра алады

2.Мәтінді толық талдай алады, өз пікірлерін еркін жеткізе алады,

3. Тақырыпты түсініп оқи біледі. Оқушылар өз бетінше жұмыс жасай біледі, өз пікір ойларын жүйелеп жеткізеді.

Кейбір оқушылар:

1. суреттердің ұқсастықтары мен айырмашылықтарын салыстыра алады

Тілдік мақсат

(оқылым/жазылым, айтылым/тыңдалымүшін пайдалы тілдібірліктер) Уылдырық,

ЖОСПАР

Жоспарланғануақыты 45мин. Мұғалім

іс-әрекеті Оқушы

іс-әрекеті Оқудың

тиімді

дағдылары Бағалау Ресурстар

Ортасы /Даму

1.Ой ашар. Жаңа сабақты ашу мақсатында бейнетаспа көрсетіледі. Балықтар, қосмекенділер және жорғалаушылардың көктемгі тіршілігі

2.Сабақтың мақсаты мен табыс критериін анықтау (Мұғалім бүгінгі сабақтыңмақсатымен таныстырады)

3.Жеке жұмыс.

(Оқулықпен жұмыс).

4. Топпен жұмыс.

Топтастыру бойынша жұмыс жасау.

Сергіту сәті

Бейнетаспа әуені арқылы қимыл-қозғалыс жасату

5. Жеке жұмыс. Тақырып бойынша мақал-мәтел, жұмбақ,өлеңдер айту,әңгіме айту.

6. Жұптық жұмыс.

(Семантикалық картамен жұмыс) 1. Балықтар, қосмекенділер және жорғалаушылардың көктемгі тіршілігі туралы біледі.

2.Сабақ мақсатын, табыс критерийлерін бірлесе құрады.

3.Оқушылар тақырыпты оқиды.

4. Әр топ өз тақырыбына қарай ойланады, талқылайды, қорғайды. (Балық, бақа, жылан, кесіртке).

Оқушылар әуен ырғағына қарай қимыл-қозғалыс жасайды

Оқушы өзі білетін мақал-мәтел, жұмбақ,өлеңдер айту,әңгіме айтып береді.

Оқушылар жұптасып семантикалық картаны толтырады Ойлану.

Түсініп оқу жұпта,топта талдау арқылы ойымен бөлісу,дәлелдеу.

Білгенін қолдану.

Білгенін қолдану.

Жұптасып, оймен бөлісіп, білімін дәлелдейді. Бәрекелді,жақсы,тамаша...

Критерий арқылы топты бағалау.

Смайликпен бағалау (Әр қайсысы 1 ұпай).

Ұпаймен бағалау (картадағы тапсырманың нешеуі дұрыс болса, сонша ұпай) Сұрақтар.

АКТ бейнетаспа

Критерий парағы.

АКТ арқылы

Смайлик

Семантикалық карта парақшасы

Аяқталуы/Пленарий

10 минут

1.Қорытындылау.

«Күн сәулесін төгеді»

(Күннің күліп тұрған суретін жауап берген оқушыға беремін. Біреуі 1 ұпай)

2.Үй тапсырмасы. Балықтар,қосмекенділер және жорғалаушылардың көктемгі тіршілігі3.Бағалау.Бағалау парақшасындағы ұпай сандары бойынша өзара бағалау.Мұғалім бағалауы.

4. Рефлексия. Кері байланыс.Сабақтан алған әсерін «Білім ағашына» стикерге жазып ілу. 1.Оқушы қорытынды сұраққа жауап береді.

2.Үй тапсырмасын алады.

3.Өзін табыс критериі арқылы бағалайды,өзара бағалайды.

4.Кері байланыс береді.

Оқушылар стикерге сабақтан алған әсерлерін жазып, ағашқа іледі Сұрақтарға жауап беріп, дәлелдеу арқылы қорытындылайды.

Шынайы бағалау.

Кері байланыс беру. Күн сәулесі арқылы.

Қорытынды бағалау. Күліп тұрған күн сәулесі

Бағалау парақшалары

Стикер

Саралау-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқу шыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс.

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтардағы байланыс.

Түрткі сұрақтар, жеке тапсырма. Электронды оқулық,

Рефлексия

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1)

2)

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқуды да, оқытуды да)?

1)

2)

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

«Бекітемін» _________________

Мектеп: 12

Мұғалімнің есімі:Жұмабекова.Гүлмира. Абілқадырқызы.

Күні: Сабақ тақырыбы:Қазақ халқының XVI – XVII ғасырлардағы шаруашылығы.

Сынып:7 Ә Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты 1. XVI – XVIIғасырлардағы шаруашылықтың түрлері мен маусымдық көшу туралы, қолөнердің дамуы мен қалалардың тоқырау себептері туралы оқушыларды жан- жақты таныстыру.

Күтілетін нәтижелер Барлық оқушылар:

1.Жартылай көшпелі мал шаруашылығы дегенді түсінеді.

2.Көктеу мен күзеудің айырмашылығын ажырата алады.

3.Қазақ қалаларын картадан көрсетіп,әлсіреу себептерін айта алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

1. Ойланып бұрыңғы білімі мен жаңа білгенін салыстыруға үйренеді,түсінікқалыптастырады.

2.тақырыппен жұмыс істеу тәсілдерін еркін пайдаланады .

3. Тақырыпты түсініп оқи біледі. Оқушылар өз ойларын жүйелеп жеткізеді.

Кейбір оқушылар:

1.Қызықты материалдарды тауып,салыстырады.

2. Оқушылардың өз бетімен алған білімдерін бейнетаспа және қосымша ақпараттар арқылы түсіндіре отырып толықтырады, шыңдайды.

3. Бір-бірлерінің жауабын тыңдайды,қателерін түзетеді.

Тілдік мақсат

(оқылым/жазылым, айтылым/тыңдалым

үшін пайдалы тілдік бірліктер) • Жартылай көшпелі мал шаруашылығы дегенді қалай түсінеміз?

• Маусымды көшіпқонудың қандай пайдасы бар?

• Қазақ қыстауларындағы баспаналар қалай салынды?

• Қазақтар егін шаруашылығымен қай жерлерде айналысты?

• Қазақ қолөнерінің түрлерін атаңдар?

ЖОСПАР

Жоспарлан

ғануақыт

45мин. Мұғалім

іс-әрекеті Оқушы

іс-әрекеті Оқудың

тиімді

дағдылары Бағалау Ресурстар

Басталуы

5мин.

1.Ұйымдастыру кезеңі.Жартылай көшпелі мал шаруашылығыМаусымдық көшіп қонуҚазақ халқының егін шаруашылығыҚазақ халқының қолөнеріҚазақ қалалары және олардың тоқырау себептері деп бөлу 2.Топтық жұмыс.тақырыпқа байланысты топтарға «Блиц-турнир» сұрақтарға жауап береді.

3. Өткен сабақты қорытындылау. 1.Сөздер арқылы топтасады,көшбасшыны бекітеді,топ ережелерін еске түсіреді.

2 Сұрақтарға жауап береді.

3Өткен сабақты қорытындылайды.

Жылдам ойлану,тез жауап беру.

Сұрақтар парағы.

Ортасы /Даму

1.Ой ашар. Жаңа сабақты ашу мақсатында бейнетаспа, суреттер көрсетіледі.

2.Сабақтың мақсаты мен табыс критериін анықтау

3.Жеке жұмыс.

Оқулықпен жұмыс. Әр топқа тапсырмалар беріледі.

4.Жеке, жұппен,топпен жұмыс.«Ойлан,жұппас,жарияла» бойынша жұмыс жасау.

5.Жеке жұмыс..«Глоссари» /Терминологиямен жұмыс 1. Қазақ халқының XVI – XVII ғасырлардағы шаруашылығы.

2.Сабақ мақсатын табыс критерийлерін бірлесе құрады.

3.тақырыпты оқиды.

4.Оқушы өзі ойланады,жұптаса талқылайды,топта жариялайды.

5. «Глоссари» /Терминология мен жұмыс Күзеу – Жатақ – Жұт – Қыстау – Атпа – Шығыр – Жер кепе –Тоғыту – Шуда – Қорық – қыстау жанындағы шөбі қалың, тоғайы мол жер.

Ойлану.

Түсініп оқу жұпта,топта талдау арқылы ойымен бөлісу,дәлелдеу.

Білгенін қолдану.

Бәрекелді,жақсы,тамаша...

Критерий арқылы өзін бағалау. Сұрақтар.

Тапсырма парағы.

Аяқталуы/Пленарий

10 минут

1.Қорытындылау.

«Тарихи диктант»

2.Үй тапсырмасы. §45. Қазақ халқының XVI – XVII ғасырлардағы шаруашылығы

3.Бағалау.Өзін-өзін бағалауы.Өзара бағалау.Мұғалім бағалауы.

4.Кері байланыс. 1.Сабақты адасқан ақпаратты реттеу арқылы қорытындылайды.

2.Үй тапсырмасын алады.

3.Өзін табыс критериі арқылы бағалау,өзара бағалайды.

4.Кері байланыс береді. Қате пікірлерді жоққа шығару арқылы,дұрыс пікір айту,дәлелдеу.

Шынайы бағалау.

Кері байланыс беру. Смайлик арқылы.

Қорытынды бағалау. Оқулық

Саралау-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқу шыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс.

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтардағы байланыс.

Түрткі сұрақтар, жеке тапсырма. Электронды оқулық,

Рефлексия

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1)

2)

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқуды да, оқытуды да)?

1)

2)

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
ответил от Surak_zhauap

Похожие вопросы

0 голосов
1 ответ
0 голосов
2 ответов
0 голосов
1 ответ