Жауап.кз вопросы и ответы
0 голосов
спросил от Surak_zhauap в категории Ұстаз

Ваш ответ

Отображаемое имя (по желанию):
Конфиденциальность: Ваш электронный адрес будет использоваться только для отправки уведомлений.
Анти-спам проверка:
Чтобы избежать проверки в будущем, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.

2 Ответы

0 голосов
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

САБАҚ:Екі aйнымaлысы бaр сызықтық теңдеу

Мектеп: № 53 мектеп-лицей

Күні:

Оқытушының аты-жөні: Нугумарова Д.К.

СЫНЫП: математика, 6 сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Екі айнымалысы бар теңдеудің графигі туралы білімді жинақтау, жүйелеу.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

Екі aйнымaлысы бaр теңдеудің графигін салуды біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

Екі aйнымaлысы бaр сызықтық теңдеудің х=c, y=c түріндегі теңдеулердің графиктерін сала алады.

Кейбір оқушылар:

Координaтaлық осьтермен қиылысу нүктелерінің координaтaлaрын тaбa aлaды, екі aйнымaлысы бaр сызықтық теңдеудің формуласын құрастыра алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Математикалық тілде сөйлеу қабілеті дамиды, есептің шығару жолын талдайды, өз ойын жүйелеп айту дағдысы қалыптасады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Екі айнымалысы бар теңдеу, теңдеудің түбірі, нүктенің координаталары, сызықтық функция, график.

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер:

1) Сызықтық функцияның формуласы қандай?

2) Екі айнымалысы бар теңдеудің графигі қалай салынады?

3) Мына функциялардың графиктері қалай орналасады?

4) Мына функциялардың графиктері қиылыса ма? Неге?

5) Мына функцияның графигі қай оське параллель ?

6) Екі айнымалысы бар теңдеуді сызықтық функция арқылы өрнектеуге бола ма?

7)Мына нүкте берілген функцияның графигіне тиісті ме?

Талдауға арналған тармақтар:

· Екі айнымалысы бар теңдеуді сызықтық функцияға түрлендіру

· Екі айнымалысы бар теңдеудің графигін салу

· Неліктен екі айнымалысы бар теңдеудің графигін салу үшін сызықтық функцияны қолдандың?

Жазылым бойынша

1)Екі айнымалысы бар теңдеудің формуласын қалай жазылады?

2) Теңдеудің коэффициенттерін ата

3)Формуладағы айнымалаларды қандай әріптермен белгіленген?

4) Бұл формулаағы коэффициенттерін қандай әріппен белгіленген?

5) Дербес жағдайларда ах+ву=c теңдеуі қалай жазылады?

Алдыңғы білім

Сызықтық функция формуласын қайталау,

Өрнекті түрлендіру (бір айнымалыны екінші айнымалы арқылы өрнектеу)

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз)

Ресурстар

Басы

3мин

7 мин

Топқа бөлу (6 оқушыдан), топбасшыны сайланады

«Ой қозғау»

Ауызша сұрақтар арқылы қайталанады

Интербелсенді тақта, смайликтер

Ортасы

10 мин

5 минут

10 мин

«Брейн ринг» оқыта-үйрету ойыны

1-тапсырма:

Интербелсенді тақтадан әр оқушыға сұрақтар қойылады немесе қарапайым есептер беріледі.

Дұрыс жауап берген оқушыларға жетондар беріледі.

2- тапсырма

1 оқушы

Функцияның графигін сал:

2 оқушы

Функцияның графигін сал:

3 оқушы

Функцияның графигін сал:

4 оқушы

Функцияның графигін сал:

5 оқушы

Функцияның графигін сал:

3-есеп:

1 оқушы

Сурет бойынша

функциялардың формулаларын тап

№3


2

4

2 оқушы

Сурет бойынша

функциялардың формулаларын тап

у


3

2 х

-2

3 –оқушы

Сурет бойынша

функциялардың формулаларын тап

у

4

-5 6

4 оқушы

Теңдеуді

түріне келтіріп, графигін салыңдар:

5 оқушы

Теңдеуді

түріне келтіріп, графигін салыңдар:

Әртүрлі түсті жетондар,

интербелсенді тақта


ответил от Surak_zhauap
0 голосов

Соңы

7 мин

3мин

Оқушылардың білімі бағаланады

Топ басшысы бағалайды

Бағалау парағы

Аты-

жөні

Жетондар

Жалпы ұпай

Баға

Қызыл

Сары

Жасыл

3

ұпай

5 ұпай

7

ұпай

1.

2.

3.

4.

5.

Бағалау критерийлері:

12-15 ұпай - «5»

8-10 ұпай - «4»

3-7 ұпай - «3»

Рефлексия: Оқушылар тақтаға шығып, көңіл-күйін білдіретін сурет тұсына стикерлер жабыстырады.

Бағалау парағы

Стикерлер, смайликтер

Қосымша ақпарат

Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

АКТ

Құндылықтармен байланыс

Шығармашылық деңгейдегі тапсырма беремін: №1465

Бірін-бірі бағалау Критерийлер бойынша бағалау

Мұғалімнің жинақты бағалауы

Интерактивті тақта

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:

2:

ответил от Surak_zhauap

Похожие вопросы

0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
2 ответов
0 голосов
2 ответов
0 голосов
1 ответ