Пән мұғалімі: К.С.Смагулова Академик О.А.Жаутыков
атындағы №1жалпыға білім беретін
қазақ орта мектебінің физика пән мұғалімі
Қарағанды облысы, Қарақаралы қаласы
Сабақтың
тақырыбы: Экспериментті және графиктік
есептерді шешу тәсілдері
Сабақтың
мақсаты:
– оқушылардың білімін нақтылап, есеп шығаруда графиктік тәсілдерді қолдану
–
оқушылардың шығармашылық ойлау қабілетін жетілдіруде, практикалық іскерлік пен
дағдыларды қалыптастыру
–Ұқыптылыққа, тиянақтылыққа, тәрбиелеу
Сабақтың түрі:
аралас сабақ
Сабақтың
әдісі: сұрақ-жауап
Көрнекілігі: слаидтар, әдістемелік құралдар
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі
Оқушыларды сабаққа дайындау
II.Бүгінгі
сабақтың мақсатымен таныстыру
III .Мазмұнына қарай графикпен және
сапалық-сұрақ берілген есептер. №1 Суреттегі графиктен изохораны
табыңыздар.
№2 Массасы 5 кг денегі қарама-қарсы
бағытта F1және F2 күштер әсер етеді. Егер күштер Ғ1=12 Н және F2=8 Н болса,
дененің алатын үдеуі және қозғалыс бағыты
№3. Көкжиекке 300
бұрыш жасай 10м/с жылдамдықпен лақтырылған дененің көтерілу биіктігі мен
ұшу қашықтығы ()
№4. Суреттегі
денеге әсер ететін F күштің жұмысы.
№5. Жылдамдықтың уақытқа тәуелділігінің графигі арқылы,
массасы 20т автобустың, кедергі коэффициенті 0,05-ке тең болған жағдайда 20 с
ішіндегі кинетикалық энергияның өзгерісі
№6. Біртекті магнит өрісінде индукция сызықтарына 300 бұрыш
жасай орналасқан ұзындығы 0,5
м бойымен 3 А ток өтіп жатқан өткізгішке 9 Н күш әсер
еткендегі магнит өрісі индукциясы
№7. F1, F2, F3,
F4 (суретте) күштерін қосудың
ОX осіне проекциясы
№8. 54 км/сағ жылдамдықпен көкжиекке
600бұрышпен бұрыла қозғалған
мотоциклшінің сызған дөңгелегінің радиусы (;)
№9. Суретте газдың көлемінің
температураға тәуелділік графигі берілген.
Изобаралық сәйкес келетін график бөліктері.
№10. А нүктесінде орналасқан
q зарядтың электр өріс кернеулігі
(сурет)мына вектор бойымен бағытталған.
Тест тапсырмаларын талдау