Жауап.кз вопросы и ответы
0 голосов
спросил от jaki в категории Ұстаз

Ваш ответ

Отображаемое имя (по желанию):
Конфиденциальность: Ваш электронный адрес будет использоваться только для отправки уведомлений.
Анти-спам проверка:
Чтобы избежать проверки в будущем, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.

3 Ответы

0 голосов

Сабақтың тақырыбы: Векторлық және растрлық графикаларды өңдеу.

Сабақтың мақсаты: компьютерлік графикамен танысу, түрлерін білу, компьютерлік  

                                      графиканың өмірдегі маңыздылығын түсіну.

Күтілетін нәтиже:

  • Компьютерлік графикамен танысады;
  • Компьютерлік графиканың қолдану салаларын біледі;
  • Компьютерлік графика түрлерін айта алады;
  • Компьютерде жұмыс жасау дағдысы қалыптасады.

Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту.

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: класстерлеу әдісі, (түртіп алу) әдісі, Венн диаграммасы  

Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер:

  • Құралдар: компьютер, түрлі түсті маркерлер, стикерлер, А1 форматты қағаз (плакат);
  • Көрнекіліктер: үлестірмелі қағаздар, қима қағаздар, бағалау парақтары.

Сабақтың жоспары: 

ответил от jaki
0 голосов

САБАҚ КЕЗЕҢДЕРІ

МҰҒАЛІМНІҢ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫНЫҢ ӘРЕКЕТІ

ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ

  • оқушылармен сәлемдеседі;
  • сергіту сәтін ұйымдастырады
  • топқа бөлу
  • мұғаліммен сәлемдеседі;
  • сергіту сәтін орындайды;
  • топқа бөлініп отырады.

ҮЙ

ТАПСЫРМАСЫ

графика

  1. Осы сөздің мағынасы?
  2. Сабағымыз не туралы болуы мүмкін?

Сабақтың тақырыбын болжайды және мұғаліммен бірлесе отырып сабақтың мақсатын анықтайды.

МАҒЫНАНЫ АЖЫРАТУ

І топ:

Векторлық кескіндер, бұл — сызық, доға, шеңбер және тікбұрыш сияқты геометриялық объектілер жинағынан тұратын кескіндер. Бұл жерде вектор дегеніміз — осы объектілерді сипаттайтын мәліметтер жиынтығы. 

ІІ топ:

Растрлық графикада кескіндер түрлі-түсті нүктелердің жиынтығынан тұрады. Графикалық ақпараттың осындай нүктелер жиыны немесе пиксельдер түрінде ұсынылуы растрлық түрдегі ұсынылу болып табылады. Растрлық кескінді құрайтын әрбір пиксельдің өз орны мен түсі болады және әр пиксельге компьютер жадында бір ұяшық қажет. 

  • Мәтін таратылады;
  • Оқушылар мәтінді оқиды;
  • Мәтінді талқылайды;
  • Негізгі түсініктерді талқылау парағына енгізеді;
  • Әр топтан бір оқушы шығып тақырыпты талқылау парағы  бойынша қорғайды,  дәптерлеріне түртіп алады

Қызығушылығын ояту

Растрлық және векторлық графика туралы видео ролик

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Компьютермен жұмыс

1-ші топ ертегі құрастыру.

(векторлық графикаға)

2-ші топ

(Растрлық графикаға) Paint графикалық редакторы

Екі топ берілген графикаға байланысты суреттерін салып, қорғайды.

Сергіту сәті

«Бауырсақ» ертегісі

Көзге жаттығу жасайды.

Кестені толтыру

image

Оқушылар боя ұяшықтарды толтырады.

Венн диаграммасы

Растрлы графика

Векторлы графика

 

 

Оқушыларға уақыт беріледі, берілген уақыт ішінде қағаз бетіне растрлы және векторлы графиканың ұқсастықратын жазып толтырады.

БАҒАЛАУ

Топпен жұмыс жасау кезіндегі оқушының өзін-өзі бағалауы

Көгілдір түс – «5»    Ал қызыл түс – «4»   Сары түс – «3»

Үй тапсырмасы

(Графика деген не?)

Жаңа сабақ

(топпен жұмыс, постер қорғау, мәтінмен жұмыс)

Компьютермен жұмыс

(растрлық және векторлық графикамен жұмыс)

Кестені толтыру

Шығармашылық

жұмыс

КЕРІ БАЙЛАНЫС

ҮЙГЕ ТАПСЫРМА

Фракталдық графика

ответил от jaki
0 голосов

Сабақтың тақырыбы: Векторлық және расторлық графиктерді құру және өңдеу бойынша прогмаммалары

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Компьютерлік графика жайлы түсінік алу, растрлық, векторлық кескіндер

туралы білім алу, олардың артықшылық, кемшіліктерін ажырату.

Дамытушылық: Графиктік редакторларPaint,Photoshop,Coreldraw туралы мағұлматтар

алу.Word-та графиктік мүмкіндіктерді қарастыру, мультимедияда қолданылуы.

Тәрбиелік: Эстетикалық талғамын қалыптастыру. Дизайнерлік мамандыққа баулу.

Сабақтың типі: Модульдік технология элементтері

Пәнаралық байланыс: Геометрия, бейнелеу өнері, тарих.

Көрнекілік: Paint, Word, Power Point терезелеріндегі көрнекіліктер, мультимедиялық фильм.

Техникалық құралдар: Проектор, сканер, фотоаппарат.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру.

Компьютерлерді дайындау, проекторды, сканерді іске қосу, фотоаппаратты пайдалану, көрнекіліктерді қою.

1. Кіріспе.

«Компьютерлік графика» тақырыбы жайлы қысқаша шолу, тапсырмалар беру. Сабақ барысы слайдтар арқылы басқарылып отырылады.

2. Модульдер бойынша тақырыпты қорғау

1 - модуль: Растрлық кескін.

2-модуль: Векторлық кескін.

3-модуль: Графиктік редакторлар Paint, сканерді қолдану.

4 - модуль: MSWord редакторында графиктік мүмкіндіктер, фотоаппаратты қолдану.


Екі топ 2 - тапсырма бойынша жұмыстарын қорғайды.


Түсініктеме беріп, екінші оқушы практикалық түрде көріністерімен көрсетіп орындайды.


3. Практикалық жұмыстар: Болашақ дизайнерлер

Әр компьютерде 8 - наурыз мерекесіне арнап Paint редакторында, 

MS Word редакторында құттықтау беттерін жасайды.

4. Дамыту бөлімі.

MS Wordграфиктік мүмкіндіктері


Adobe Photoshop редакторының мүмкіндіктерін көрсету.

Фотоаппаратпен фотоға түсіріп, оны Photoshop - та монтаждау.

1) Мультимедиа мүмкіндігі Видеофильм фрагментін көрсету

«Атырау».

5. Бағалау

6. Үйге тапсырма. Тақырып оқу

ответил от daanaa

Похожие вопросы

0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
2 ответов