Жауап.кз вопросы и ответы
0 голосов

Ваш ответ

Отображаемое имя (по желанию):
Конфиденциальность: Ваш электронный адрес будет использоваться только для отправки уведомлений.
Анти-спам проверка:
Чтобы избежать проверки в будущем, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.

1 Ответ

0 голосов

Астанақаласы

№68 орта мектептің

І (ілгері) деңгей бағдарламасын бітіруші

информатика пәнінің мұғалімі

Мошке Сапаргул

сәуір

2-күн

6-сабақ

8 «Б» сынып

Сабақтың тақырыбы

Функциялар, стандартты функцияларды пайдалану

Оқу мақсаты

SMART

Функциямен жұмыс істеу негіздерін қарастырады, Стандартты функцияларды пайдаланып есептер шығараалады.

Оқудан күтілетін нәтижелер

(табыс критерийлері)

Барлық оқушылар: Макс, Мин, Сумм, Срзнач функцияларын қолданып есептеулер жүргізе алады.

Көпшілік оқушылар: Макс, Мин, Сумм, Срзнач, Сызықтық, квадраттық функцияларды қолданады, маңызын дәлелдеп көрсетеді.

Жекеленген оқушылар: Сызықтық, квадраттық, кубтық және тригонометриялық функцияларды қолданып есептер шығарады, графигін салады.

Сабақ барысы

реттілігі

уақыты

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеттері

Оқудың тиімді дағдылары

Бағалау

2 мин

1 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі:

1) Оқушыларды сабаққа жұмылдыру, сабақтың мақсатымен танысу.

2) Ой түрткі жаттығуы:

Миға шабул

Жылы лебіз, сабақтың мақсатын айту.

Интерактивті тақтадан суреттер көрсетіледі.

суреттер бойынша оқушылардың не ойлағанын сұраймын.

Оқушылар бір-біріне жылы сөздер айтады, сабақтың мақсатын тыңдайды.

Оқушылар суреттерге қарап өз ойларын айтады.

(заманына қарай бөлуі, компьютердің сыртқы және ішкі құрылғылары н/е жаңа-ескі деп бөлуі мүмкін)

Құрметтеу, тыңдау

Сыни ойлау, есту, сөйлеу

Мұғалім тарапынан мадақтау

3 мин

2 мин

1 мин

1 мин

1 мин

1 мин

1 мин

2 мин

15 мин

1 мин,30сек

6 мин,70сек

ІІ. Осыған дейінгі білімді тексеру кезеңі

ІІІ. Білімді игеруге дайындық кезеңі:

ІV.Білімді игеру кезеңі:

V. Түсінгенін тексеру кезеңі:

Сергіту сәті:

VІ. Сабақты бекіту, қорытындылау кезеңі:

Үй тапсырмасын тексеру мақсатында интербелсенді тақтадан төмендегі тапсырманы ұсынамын.

а) ЭО-тағы тапсырмаларды орындату

ә) «Функцияларды құрастырыңыз»

Cқаз,ағыл

З

У

И

Ч

I

А

Oқаз, ағы

К

Р

S

М

N

Н

ә) Сандық пішімдерді табыңыз.

б) Шыршаны дұрыс ұяшықтармен безендіріңіз

в) Функция мұздарын

ерімей тұрып табыңыз.

г)Excel-дегі мәзір жолын көрсетіңіз

д) Логикалық функцияларды себетке жинаңыз.

Диалогтық оқыту негізінде осы тапсырмаларды орындатамын

Оқулықпен жұмыс

Түсінгендерін дәлелдеу мақсатында

компьютерде тапсырма орындауға бағыттау.

Мұғалім оқушыларды компьютерге отырғызады.

Оқушыларға сергіту жаттығуын ұсынамын

«515 стратегиясы» бойынша 5 минут ішінде 1 мәселе бойынша яғни бүгінгі тақырыпқа байланысты 5 жаңаша түсінік жазу немесе айтуға ұсыныс білдіру.

ЭО –тан тапсырманы орындайды

Оқушылар осы әріптердің ішінен өтілген және бүгінгі сабақта өтілетін функцияларды құрастырады.

Сандық пішімдерді көрсетеді

Ұяшықтардың дұрыс атауын жазады

Функцияларды жылдам тауып көрсетеді.

Мәзір жолындағы командаларды көрсетеді

Себетке логикалық функцияларды жинайды.

Оқушылар көріп, танысады.

Компьютерде тапсырма орындайды

Оқушылар тақтадағы слайд бойынша жаттығуды жасайды

Сабақтан түйгендерін стратегияға байланысты 5 минут ішінде 5 түсінікті дәптерлеріне жазады немесе айтады.

Көру, есте сақтау

Көру, ойлану, тыңдау, жинақтау, тұжырымдау

Тыңдау, көру, жазылым.

Ізденушілік, ойлану, білімін жинақтау

Ойлану, айту, жазу, сөйлеу.

Оқушылардың өзара бағалауы, әр оқушы критерий арқылы өзіне балл қояды

Мұғалімнің мадақтауы

критерий арқылы өзіне балл қояды

Мұғалімнің мадақтауы

Өзара бағалау,

критерий арқылы өзіне балл қояды

6 мин

VІІ.Бағалау кезеңі

Кері байланыс

бағалау парағын ұсыну

Критерийлер арқылы өз білімдерін бағалайды

Қорыту, бағалай алу

1 мин

VІІІ. Үйге тапсырма

Excel мүмкіндіктері: /диаграмма құру/ тақырыбында 10 сұраққа сәйкестендірулер жасап келу.

Күнделікке белгілейді

Жазу.

ответил от Surak_zhauap

Похожие вопросы

0 голосов
2 ответов
0 голосов
3 ответов
0 голосов
1 ответ
0 голосов
2 ответов
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ