Жауап.кз вопросы и ответы
0 голосов
спросил от jaki в категории Ұстаз

Ваш ответ

Отображаемое имя (по желанию):
Конфиденциальность: Ваш электронный адрес будет использоваться только для отправки уведомлений.
Анти-спам проверка:
Чтобы избежать проверки в будущем, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.

2 Ответы

0 голосов

Сабақ: 22

Мектеп: Ғ. Мұратбаев атындағы №17 ом

Күні:10.01.16

Мұғалім: Сеиткулова З. Б.

Сынып: 7а

Қатысушылар саны

қатыспағандар

Сабақ тақырыбы

Фигураларды салу.

Сабақ мақсаты

Білімділік:Оқушыларды Inkscape редакторының құралдарын қолданып векторлық кескіндерді салуды үйрету;

Дамытушылық:  Оқушылардың векторлық  редакторының интерфейсін  пайдалана білу  қабілетін дамыту;

Тәрбиелік:  Оқушылардың өзін-өзі реттеу әрекеттерін жүйелеу.

Сабақтың типі:

аралас

Өткен сабақ

§21. Inkscape  векторлық графикасының редакторы

Жоспар

Уақыт

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған жұмыс мазмұны, жаттығулар

Ресурстар

2  минут

Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Сәлемдесу;
  2. Оқушыларды топқа бөлу: әріптер арқылы (векторлық кескін,  растрлық кескін):

Растр тобы: А, Г, М, И, К, Н, П, Т

Вектор тобы: Б, В, Д, З, Р, Л, Ж

Әріптер бейнеленген кеспе қағаздар.

5  минут

Үй тапсырмасын тексеру

Тест (қосымша 1)

Интерактивті тақта;

Слайдтар жиынтығы.

5  минут

Білімді өзектендіру.

Жаңа материалды қабылдауға дайындық.

Оқыту үшін бағалау.

Балалар, бүгiн бiз өте қызықты Inkscape  векторлық графикасының редакторы программасын қолданып сурет  саламыз.

Тапсырмалар:118 бет. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. А, В, С деңгейі.

Inkscape  векторлық графикасының редакторының терезесінің  элементтерін көрсету. Практикалық тапсырма:

  • Құралдар параметрлері панелі
  • Құралдар панелі
  • Сызғыш
  • Айналдыру жолағы
  • Тор
  •  Кенеп
  • Бұйрықтар панелі
  • Жабысу параметрлерінің панелі
  • Түстер үлгілері
  • Қалып күй жолы

Интерактивті тақта.

Inkscape  векторлық графикасының редакторы.

Орыс тілімен байланыс. Сөздік жұмыс.

8  минут

Жаңа тақырыптың мазмұнын  ашу, меңгерту.

Білу, түсіну кезеңі.

 Оқулықпен жұмыс. Топтық жұмыс. Фигураларды салу жолдарын анықтау. §22-оқу. Фигураларды салу жолын түсіну үшін компьютерде құралдарды қолданып көру. Мұғалім сұрақтарына жауап беру.

  1. Inkscape  графиктік редакторында фигура салу үшін не істеу керек?
  2. Жауапты талдау (флипчартпен жұмыс). Қосымша 2.
  3. Қай іс әрекеттердің орнын ауыстырса болады?
  4. Түйіндер не үшін қажет.

Inkscape  векторлық графикасының редакторы

интербелсенді тақта

Оқулық. §22.

ответил от jaki
0 голосов

15-18

Жаңа тақырыпты бекіту.

Қолдану, талдау кезеңі.

  1. Оқушылар компьютердегі тәжірибелік жұмысты орындайды: 118 бет:
  2. Оқушылардың  жұмыс нәтижелерін талдау.

Компьютер

Inkscape  графиктік редакторы.

5

Сабақты қорытындылау.

                     Оқуды бағалау.

Жинақтау, бағалау кезеңі

  1. Өзін-өзі реттеу және бағалау парағын толтырады.
  2. Сұраққа жауап: Фигураларды салуда нені көбірек қолдандың  «құралдар параметрлері» панелін бе әлде сызықтардағы түйіндерді ме?

Компьютер

Inkscape  графиктік редакторында орындаған оқушылардың жұмысы.

Бағалау парағы.

1 минут

Үй жұмысы.

  • §22-оқу. Фигураларды салу алгоритмі жеке-жеке әр фигураға. Түйін.

Оқулық.

Қосымша ақпарат

Дифференциация – қосымша қолдауды қалай көрсетесіз? Үлгерімі жақсы оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау –  оқушылар жетістіктерін/білімдерін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыстар

Денсаулық және қауіпсіздік

АКТ құндылықтармен байланыс

(тәрбиелеу элементі)

Деңгейлік тапсырмаларды бірінші болып бітірген оқушылар фигураларды салуда қиындыққа тап келген оқушыларға көмектеседі. Көмектесу барысында үлгерімі жақсы оқушылар өздеріне кездеспеген қателіктерді түзетуге мәжбур болып, редактормен жұмыс жасау машығын жетілдіреді. Өз кезегінде үлгерімі төмен оқушылар сыныптастар тарапынан қажетті қолдауға ие болады.

Бағалау критерийлері:

Үй тапсырмасы – 5 ұпай

Inkscape  векторлық  графикасының редакторының  терезесінің  элементтерін  көрсету -5 ұпай

А деңгейін орындағандар-3 ұпай

А, В деңгейін орындағандар – 5 ұпай

А, В, С деңгейін орындағандар – 10 ұпай

5 бағасы: 18-20 ұпай

4 бағасы: 10-17 ұпай

3 бағасы: 3-9 ұпай

Математика:  фигуралардың параметрлері.

Қауіпсіздік ережелері:

Жұмысты бастағанда, жұмыс кезінде, жұмысты аяқтағанда.

Рефлексия

Оқыту/сабақ мақсаттары/қол жеткізімді болды ма?

Оқушылар бүгін нені үйренді?

Оқыту атмосферасы қалай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру мүмкін болды ма?

Уақыт кестесіне бағындым ба?

Қорытынды бағалау

Барынша сәтті өткен екі мәселені атаңыз (сабақ беру мен  оқыту)

1:

2:

Сабақты жақсартуға көмектесетін екі мәселені атаңыз (сабақ беру мен оқыту)

1:

2:

 Сынып туралы және жекелеген оқушылар туралы жаңа не білдім, келесі сабақты жоспарлауымда мұны қалай қолданамын?

ответил от jaki

Похожие вопросы

0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
2 ответов
0 голосов
2 ответов
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ