Жауап.кз вопросы и ответы
0 голосов

Ваш ответ

Отображаемое имя (по желанию):
Конфиденциальность: Ваш электронный адрес будет использоваться только для отправки уведомлений.
Анти-спам проверка:
Чтобы избежать проверки в будущем, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.

1 Ответ

0 голосов

Қарағанды облысы,

Жаңаарқа ауданы,

Ералиев ауылы,

«Оспан Әлібаев ЖОББМ» ККМ

Бастауыш сынып мұғалімі: Темешбаева Рымжан Есенкелдиевна.

Қысқа мерзімді жоспарлау

1-сабақ

Т.А.Ә. және жұмыс орыны

Пән:Әдебиеттік оқу

Сынып:3 «А»

Сабақтың тақырыбы:

1.Төрт түлік туралы жырлар

Мақсаты:

(SMART, орта мерзімді жоспардан алынады)

Өлеңдердіі оқып, мазмұнын айту..

Төрт түлік және пайдасы туралы талқылау.

Тақырыпқа сай шығармашылық жұмыс жасау.

Күтілетін нәтижелер:

(орта мерзімді жоспардан алынады)

Өлеңді оқып,мазмұнын айтады.

Төрт түлік және пайдасы туралы талқылайды.

Тақырыпқа сай шығармашылық жұмыс жасайды

Жетістік критерийлері:

Тақырыптан ауытқымау.

Нақты мысал.

Уақытты ұтымды пайдалану

Түйінді идеялар/бөліктері (подход):

Мал баққанға бітеді.

Оқулық:

(ҚР ББҒМ ұсынған)

Әдебиеттік оқу 3 сынып. «Атамұра»баспасы

Сабақ барысы/мұғалімнің ескертпелері:

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеттері

Бағалау

Ресурстар

Формативті

Суммативті

Кіріспе

4 мин.

3мин.

5 мин

«Жүректен жүрекке» Шаттық шеңбер

Мақсат: Бір-біріне жақсы тілектерін жеткізу

Оқушылардың көңіл-күйін сұрап, тілектерін бір-бір жолдан әр оқушылар кезектесіп шеңбер бойымен орындауды сұрау:

«Алтын ереже»

Мақсат: сабақ барысына ортақ ұстаным құру.

Үй жұмысы.

«Көңілді доп»

Мақсат: Өткенді пысықтау.

Допты бір-біріне лақтыру арқылы серпілген сауалдар қойып, өткенді пысықтауды ұйымдастыру

Жануарлар.

Мақсаты:Топқа бөлу.

«құлын», «сиыр», «қой», «ешкі» сөздері арқылы төрт, бес оқушыдан тұратын 4 топқа бөлінулерін сұрау.

Мақсат: Топтасу.

Оқушылар бір тілектен бір-бір жолдан кезектесіп шеңбер бойымен орындайды

Оқушылар бесік жыры жайлы эсселерін оқиды.

Допты бір-біріне лақтыру арқылы серпілген сауалдар қойып, өткенді пысықтайды

«құлын», «сиыр», «қой», «ешкі»

сөздеріарқылы төрт, бес оқушыдан тұратын 4 топқа бөлінеді.

Сәйкесінше топтың атын қояды.

«Тамаша, керемет!»

«Жарайсыңдар»

«Өте жақсы!»

-

Әдебиеттік оқу 3 сынып

Ақ қағаз.

маркер

Доп

Төрт түлік суреттері

Ой қозғау 2 мин

Мағынаны ашу

1-топтық тапсырма

7 мин

1:Жұмбақ.

Кезікті бір жануар,

Арқасында тауы бар. (түйе)

2.Екі айнасы бар,

Екі найзасы бар.

Төрт сылдырмағы бар,

Бір сыпыртқысы бар. (Сиыр)

3.Төрт аяғы бар,

Екі таяғы бар.

Иегінде сақалы бар. (Ешкі)

4.Кішкентай ғана бойы бар,

Айналдырып киген тоны бар. (Қой)

Оқушылар,осы түйе,сиыр,қой,ешкі жылқыны жалпы не деп атаймыз?

Жаңа сабақ

Бүгінгі тақырыбымыз төрт түлік жайында болмақ.

.Сабақтың мақсаты: Өлеңдердіі оқып,мазмұнын айту..

Төрт түлік және пайдасы туралы талқылау.

Тақырыпқа сай шығармашылық жұмыс жасау.

Негізгі тапсырма жазылған қағаздар әр топқа бөлініп беріледі.

Әр топ оқушысы берілген тапсырма мәтінімен танысады.

Жұмбақтарды шешеді.

Төрт түлік

1-топ: «Торы құлын»өлеңін оқу,құлынды сипаттау,

2-топ: «Сиыр»өлеңін оқу,сиырды сипаттау,

3-топ: «Қой»өлеңін оқу,қойды сипаттау,

4-топ: «Ешкі»өлеңін оқу,ешкіні сипаттау,

Шапалақ

2 жұлдыз,1 тілек

-

Ақ парақ, маркер, стикер

Сергіту сәті

1 мин

Мәтінде айтылмай қалған түлікті қимылмен көрсету

Барлығы қосылып түйенің қимылын іс-әрекетімен,мимикамен көрсетеді.

2-тапсырма

6 мин

Тапсырманың шартын түсіндіру,

Оқушыларға бағыт-бағдар беру,

Оқушыларға плевчард тарату.

1-топ:Жылқының жасына қарай аталуын ата.

1-топ: Сиырдың жасына қарай аталуын ата.

1-топ: Қойдың жасына қарай аталуын ата.

1-топ: Ешкінің жасына қарай аталуын ата.

шапалақ

Ақ қағаз

маркер

Жеке жұмыс

7 мин

Әр топтың әрбір мүшесі өз тобының атына байланысты мақал-мәтел,жұмбақ,жаңылтпаш,өлең,ән айту,сурет салу.

Оқушылардың барлығы жек тапсырма орындайды.Жұптық бағалау жүреді.

«Бағдаршам»

Сабақты бекіту

5 мин

-Қазір жылдың қай мезгілі?

-Көктемде алғаш жер бетіне шығатын қандай гүл?

«Гүл теру»ойыны.Әр гүлдің артында тақырып бойынша сұрақтар жазылады.

Сұрақтарға жауап береді.

1.Төрт түлік малды ата.

2.Қай түлікті өткен жоқпыз?

3.Түйе туралы өлең айт.

4.Түйенің пайдасын айт.

5.Түліктерді төлдермен бірге айт.

6.Ата-бабаларымыз не үшін көшіп қонған?

7.Теке мен серкенің айырмашылығы бар?

8.Інген деген не?

Өте жақсы

гүлдер

Кері байланыс

2 мин

Оқушыларға стикер тарытылады

Оқушылар өз пікірлерін жазады.

смойлник

стикер

Үйге тапсырма

1 мин

Төрт түлік туралы жырлар мақал-мәтелдер.

Күнделіктеріне жазады

Бағалау

1 мин

Топтық бағалау

суммативті

ответил от Surak_zhauap

Похожие вопросы

0 голосов
2 ответов
0 голосов
2 ответов
0 голосов
3 ответов
0 голосов
1 ответ