Жауап.кз вопросы и ответы
0 голосов
спросил от Surak_zhauap в категории Ұстаз

Ваш ответ

Отображаемое имя (по желанию):
Конфиденциальность: Ваш электронный адрес будет использоваться только для отправки уведомлений.
Анти-спам проверка:
Чтобы избежать проверки в будущем, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.

1 Ответ

0 голосов

Оңтүстік Қазақстан облысы

Кентау қаласы

әл-Фарабит атындағы №14

мектеп-гимназиясы

бастауыш сынып мұғалімі

Кемелбекова Бакжан Коржынбайқызы

Сабақтың тақырыбы: Бірыңғай мүшелердің тыныс белгілері

Сабақтың мақсаты:

а) білімділік: бірыңғай мүшелердің тыныс белгілері туралы білімдерін кеңейту.

Жалғаулықтар арқылы байланысқан бірыңғай мүшелердің емлесі және тыныс белгілерімен таныстыру; жатты,у жұмыстары арқылы қай кезде үтір қойылатынын, қай кезде қойылмайтыны жайлы білімдерін тереңдету.

ә) дамытушылық: бірыңғай мүшелердің тыныс белгілерін дұрыс қоюға, сауатты жазуға дағдыландыру.

б) тәрбиелік:ұқыптылыққа үйрету, елді, Отанды сүюге үйрету.

Әдісі: сұрақ – жауап, өздік жұмыс.

Көрнекілігі: интерактивті тақта, үлестірме кеспелер

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Психологиялық дайындық

2. Үй тапсырмасын сұрау

Өткенді пысықтау. Жаттығуды тексеру, сұрақ-жауап арқылы бағалау.

«Иә, жоқ» стратегиясы

  1. Бірыңғай мүшелер бірдей сұраққа жауап береді, сөйлемнің бір ғана мүшесімен байланысады.

«Иә, жоқ»

  1. Бірыңғай мүшелер әр түрлі сөз табынан болады.

«Иә, жоқ»

  1. Да, де, та, те жалғаулықтары қайталану арқылы жасалса, үтір қойылмайды.

«Иә, жоқ»

  1. Бірыңғай мүшелер санамалау интоннациясы арқылы айтылады.

«Иә, жоқ»

  1. Және, мен, бен, пен жалғаулықтары арқылы байланысса, үтір қойылмайды.

«Иә, жоқ»

  1. Бірыңғай мүшелер жеке сөзден ғана жасалады.

«Иә, жоқ»

Бағалау 6 ұпай – 5

4,5 ұпай – 4

3 ұпай – 3

0-2 ұпай – 2

Жаңа сабақ

а) 1 – жаттығу. «Менің орным қайда?» ойыны.

Қараторғай,...,...,... – жыл құстары.

Шырша,...,... – қылқан жапырақты ағаштар.

Кесіртке,...,... – бауырымен жорғалаушылар.

Қалақай,...,...,... – дәрілік өсімдіктер.

Әр жаттығудан соң Астана қаласының көрікті жерлерінің суреттері көрініп, бір оқушы сол жайлы баяндайды.

ә) 2 – жаттығу. «Кім тапқыр?» ойыны.

Сергіту сәті. «Өрмек тоқу» ойыны

1 – қатар қазақтың ақын – жазушылары

2 – қатар Адам бойындағы жақсы қасиеттер

3 – қатар қазақтың ұлттық ойындары

б) 4 – жаттығу. Дәптермен жұмыс

Жапырақтар сарытүске енді. Жапырақтар жерге баяу қалықтап түсіп жатыр. Жауынды күндер басталды. Аспанды сұрбұлт басты.

в) 3 – жаттығу. «Сиқыршының дорбасы» ойыны.

г) 6 – жаттығу. Өзіндік жұмыс.

  1. Бөлме қызыл, көк, сары, жасыл шыршалармен безендірілді.
  2. Мектеп ауласына ұлдар мен қыздар жиналып тұр.
  3. Ол кітапты да, журналды да қызыға оқыды.

Бағалау. Жинаған жалаушаларды санау арқылы.

Үйге тапсырма. 83 – бет, 5 – жаттығу.

ответил от Surak_zhauap

Похожие вопросы

0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
2 ответов
0 голосов
2 ответов
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ