Жауап.кз вопросы и ответы
0 голосов
спросил от Surak_zhauap в категории Ұстаз

Ваш ответ

Отображаемое имя (по желанию):
Конфиденциальность: Ваш электронный адрес будет использоваться только для отправки уведомлений.
Анти-спам проверка:
Чтобы избежать проверки в будущем, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.

1 Ответ

0 голосов

Адам.Қоғам.Құқық.

Сыныбы:

Тақырыбы

Қазақстан Республикасының конституциялық құрылымының негіздері

Мақсаты

ҚР конституциясының пайда болу тарихы, құрылымы мен бөлімдері, баптары туралы әңгімелеу

Күтілетін нәтиже

А)Конституция туралы ақпарат алып, айта алады.

Б)Конституцияның құрылымдарына сипаттама жасап, негізгі бөлімдерін талдау жасайды.

С)Конституцияның бөлімдері мен баптарын салыстырып, қорытындылайды.

Дереккөздер, құрал-жабдықтар

-Интернет желісінен алынған бейнежазба, «ҚР конституциясы», «Қазақстан тарихы» әдістемелік журналы, Адам.Қоғам.Құқық оқулығы, авторы Жүкешов Қ.

-флипчарт,стикер,маркер,бағалау парақтары

Он-лайн тапсырма

№1 ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру,тренинг «Жақсы тілек»

№2 Диалог

№3 Серпілген сауал

№4. Бейнеролик қарау, оны талдау

№5. Постер құру

№ 6. Венндиаграмма

№ 7.Деңгейлік тапсырма

№ 8.Рефлексия

Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

1.«Көңіл-күй» сергіту сәті арқылы сынып ахуалын өзгерту.

2.Диалог (Сұрақ-жауап)

А)Құқықбұзушылық дегеніміз не?

Б)Құқұқбұзушылықтың алдын алу дегеніміз не?

В)Жаза қандай мақсаттармен тағайындалады?

Г) Жазаның қандай түрлері бар?

3.Серпілген сауал

1.Қазақстан Республикасының азаматтары орта, жоғары білім алуға құқылы ма?

2.Азаматтар заңда белгіленген талаптарды сақтауға тиісті ме?

3.Қылмыскер өзінің жасаған қылмысы үшін белгілі жаза тарта ма?

4.16 жастан бастап жасөспірімдер қылмысы үшін жазаға тартыла ма?

-Шеңберде сыныптасына бүгінгі күнге арналған жағымды көңіл-күй тілейді.

Сабаққа бетбұрысы қалыптасады.

Оқушылар қойылған сұрақтарға дұрыс жауаптарын ұсынады

Оқушылар сұрақтардың жауаптарына байланысты «ия» және «жоқ» деген жауаптар береді

Тұсаукесер

ü Жаңа тақырыптың мақсатын оқушылармен бірге қою

ü Бейне ролик қарау.

Тақырыптың мақсатын айтып, тақырыптың қажеттілігін түсінеді.

Тақырыпқа қызығушылығы артады.

-Өз ойларымен сыныппен бөліседі.

Негізгі бөлім

4.Постер құру.

1.Конституция –мемлекеттің негізгі заңы

2.Конституцияның құрылымы мен маңызы.

ҚР –ның контитуциясы мен жеті жарғы ұқсастықтарын табады.

5. Венн диограммасы арқылы ҚР –ның контитуциясы мен жеті жарғы ұқсастықтарын табады.

ҚР ата заңы

Жеті жарғы


6.Деңгейлік тапсырма

I-нұсқа

1.Қазақстан Республикасының Конституциясы қай жылы қабылданды?

А) 1993ж Б)1994 ж В)1995ж

2. Конституция сөзі латын тілінен аударғанда қандай мағынаны береді?

А) қоғам Б)құрылу В) өкім

3.ҚР-ның неше жасқа толған азаматтарының сайлауға құқығы бар?

А)18ж Б)19ж В)20ж

4.Қазақстан Республикасының Конституциясы неше баптан тұрады?

А) 97 Б)98 В)99

5. Конституцияның екінші бөлімінде не туралы айтылған?

А) Адам және азамат

Б)Парламент

В) Үкімет

II-нұсқа

1.Қазақстан Республикасының

Конституциясы неше бөлімнен тұрады?

А) 7 Б) 8 В)9

2.Конституцияның үшінші бөлімінде не туралы айтылған?

А)Президент

Б) Парламен

В)Үкімет

3.Президент латын тілінен аударғанда қандай мағынаны білдіреді?

А) мемлекет басшысы

Б)мекеменің жетекшісі

В) заң шығарушы

4)Парламент неше палатадан тұрады?

А)2 Б)3 В)4

5) ҚР-ның Конституциясының 22 бабында не туралы айтылған?

А) Ар-ождан бостандық туралы

Б)Еңбек ету бостандығы туралы

В)Азаматтардың бостандығы туралы

Оқушылар жауаптары кретерия балдары арқылы бағаланады

Бағалау жүйесі

Толық жауап -5 балл

Жауап толық емес -3 балл

Мүлде жауап жоқ -0балл

- Жаңа материалды топта тыңдайды, сол бойынша сөйлейді.

-Нақты деректермен талқылайды. .

-Ақпарат ұсына отырып, білім негізін бірлесіп құрады.

Берілген тақырыптағы тапсырманың ұқсастықтары мен ерекшеліктерін айырып, жазады.

Деңгейлік тапсырманы орындап, дұрыс жауаптарын белгілейді.

Оқушылар жұптарымен ауысып жұмыстарын тексеріп, бағалау критериясы арқылы бірін-бірі бағалайды

Қорытынды

Рефлексия

Кері байланыс парағы

1.Бүгін мен……білдім

…… қызықты болды…….қиын болды

2.Мен мына тапсырмаларды орындадым.

3.Мен енді білемін

4.Мен …….үйрендім

5.Мен сезіндім……….

6.Сабақтың маған бергені……..

7.Бүгінгі сабақтың бағасы……….

Бағалау: мұғалім сабаққа қатысқан оқушыларды бағалап, қорытындылайды.

Үй тапсырмасы:§25 тақырып.

ҚР конституциясының

1- бапты жаттау. Тақырыптың соңындағы сұрақтар мен тапсырмаларға жауап беру.

Оқушылар сабаққа қорытынды жасай отырып, бүгінгі сабақтағы әсері мен жағымды жақтарын айтып, рефлексия жасайды.

ответил от Surak_zhauap

Похожие вопросы

0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ
0 голосов
1 ответ