Жауап.кз вопросы и ответы
0 голосов
спросил от Sania в категории Ұстаз

Ваш ответ

Отображаемое имя (по желанию):
Конфиденциальность: Ваш электронный адрес будет использоваться только для отправки уведомлений.
Анти-спам проверка:
Чтобы избежать проверки в будущем, пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь.

2 Ответы

0 голосов

Сыныбы:     11 «а»                      Уақыты:             Мұғалімі: Молдағалиева Б.Б.

Тақырыбы

1920-1930.ж. Қазақстандағы индустриаландыру

Мақсаты

Тақырыптың балаға ой салар идеясын баса ашуға мүмкіндік жасау. Өз бетінше қорытынды шығару дағдыларын дамытуға  дағдыландыру

Жалпы мақсат

Тақырыпты  түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру

Күтілетін нәтиже

Оқушылар тақырыпты   біледі, түснеді және шығармашылық қабілеттерін дамыту арқылы  сөздік қорларын дамытуға  пайдаланады

7 модульдің қолданылуы

АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін  бағалау және оқуды  бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,  “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Миға шабуыл, сын тұрғысынан ойлау, жигсо,  еркін жазу, болжам жасау

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук

Ұйымдастыру кезеңі

Тренинг

Алдыңғы сабақта «Мозайка» тренингі арқылы  оқушылар топқа бөлінеді

11-сынып  оқушыларын алдыңғы сабақта топқа бөліп, өтілетін тақырыпты меңгеріп келу тапсырыла-ды.Оқушылар сол топ бойынша 3-ке бөлінеді.

ответил от Sania
0 голосов

Сабақ кезең-дері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

« Қазақстан отар болып келді және отар болып қалады »  С.Сәдуақасов

Біліу

Қызығушы-лық

тарын  ояту

«Миға шабуыл»   

Зерделі жаттығулар блогы бойынша үйге берілген тапсырманы «жасырынған сөздер» тапсырмасы бойынша тексереді.

«жасырынған сөздерді» табады және мұғалімнің қосымша сұрақтарына жауап береді.

Түсіну

 ЖИГСО әдісі бойынша

 1-топ:Индустрияландыру бағытының жариялануы, қиыншылықтары, Голощекиннің «Кіші қазан» саясаты, индустрияландыру бағытындағы әр түрлі пікірлер.

2-топ: Индустрияландырудың жүзеге асуы, Түріксіб темір жолының салынуы, жіберілген кемшіліктер, салынған өндіріс орындарын картадан көрсету.

3-топ: Индустрияландырудың ерекшелігі, стаханов қозғалысы, нәтижесі, маңызы.

3 топқа постер беріп, тапсырманың орындалуын және топтағы оқушылардың толық жұмыс жасауын бақылау. Топ мүшелері постер қорғау барысында тапсырманың нақты, толық түсіндірілуін  қадағалау.

Оқушылар өз ойын суреттер арқылы жеткізеді.

Оқушылар өздіктерінен мәтінді оқып, бір-бірімен талқылайды. Сұрақтар қояды.

Берілген қағазға өз ойларын жазып шығады. Тақтаға шығып қорғайды және топ бір-бірін бағалайды

Қолдану

« Блиц-ринг» тіке жауап.

Топқа арналып жаңа тақырып төңірегінде 15 сұрақ беріледі.жауаптар ҰБТ тапсырмаларында көп кездеседі. Жауаптары қысқа.

Аз уақыт ішінде 15 сұраққа шапшаң жауап берулері керек.Бірін-бірі тексереді.

Сергіту сәті

« Түс айыра білесің бе ? » \көрсетілген суреттің түсі көк, ал ортасында «ақ» деген жазу бар.Оқушылар суреттің түсін айту қажет.

Есте сақтау қабілеттерін дамыту үшін түстерді шапшаң әрі шатастырып көрсету

Оқушылар слайдпен көрсетіліп шапшаң өшірілген түстерді айырады

Талдау

Ой-толғаныс сатысы.

а) Стахановшылар қозғалысы

Әр оқушының жеке пікірі құнды. Оқушылардың еркін ой-пікір айтуын қадағалау.

Стахановшылар қозғалысының  оң және теріс жақтарын көрсету

б) Мағынасын ашу

«Түйеден социализмге өту мүмкін емес» , « Шұғаны әрлі-берлі тасығанша...» 

Оқушылар мәтіннің мағынасын ашады және кімнің пікірі екендігін айтады.

в)  Бұл-кім ?

Индустрияландыру кезіндегі тұлғалар мен олардың еңбектерін және пікірлерін сұрайды.

Оқушылар көрсетілген тұлғаның аты-жөнін және еңбегін айтады.

Жинақтау

Сауалнама

Өтіліп отырған тақырып бойынша 10 сұрақтан тұратын  тест тапсырылады

Тестке жауап беріп ойларын қортындылайды, тақырыпты жинақтайды

Бағалау

Кері байланыс (не үйрендім, не қиын болды деген сұрақтарға жауапты белгілейді)

Бағалау парақшаларын тарату

Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату

Өзін- өзі және топты бағалайды

Рефлексия

Стикерлерді толтыру.

Блоб ағашы

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Блоб ағашына өз білімдерін қаншалықты меңгергенін белгілейді

ответил от Sania

Похожие вопросы

0 голосов
2 ответов
0 голосов
0 ответов